Egy malac nem malac!
Avagy, hogyan válasszunk társat? És az összeszoktatás.

Mint már említettem a tengerimalacok társas lények, elengedhetetlen számukra egy fajtárs. Ezen ugyben sok tévhit terjed, most arra vagyok hívatott, hogy tisztázzam a tisztázatlan dolgokat.
Társválasztás:
Sok helyen hallani, hogy az azonos nem ű tengerimalacok nem bírják egymást és az erősebb megüli a kisebbet, főleg hímeknél állítják ezt. Na hét ez orbitálisan nagy TÉVEDÉS! Most olyat mondok, hogy mindjárt elájul mindenki... kapaszkodjatok meg... két azonos nemű egyed is teljesen jól elvan, ha megvolt a kellő összeszoktatás!
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe amikor kiválasztjuk malackánk leendő társát?
Lehetőleg legyen a két tengerimalac között minimum 6 hónap (fél év) korkülönbség, hogy a rangsor már alapból tisztázott legyen.
És viselkedésben, természetben egymáshoz illőek legyenek.
Nemek párosítása:
Hím-hímmel jó választás
Nőstény-nősténnyel jó választás
IVARTALANÍTOTT hím- nősténnyel jó választás.
Hím párosnál azt kell figyelembe venni, hogy nőstény semmi képp se legyen a közelben, mert a malac úrfik elkezdenek majd verekedni a hölgy kegyeiért.
Ivaros hím és nőstény párost NE tartsunk együtt, mert felesleges a szaporítás (erről később többet beszélek) .
Összeszoktatás:
Az összeszoktatás semleges helyen (ott ahol még egyik állat sem járt) legyen. Álljon rendelkezésükre sok széna és megfelelően nagy terület, sok bújóval (ami lehetőleg 2 bejáratú/kijáratú legyen) . Ilyen helyen összeengedhetjük őket, de csak felügyelet mellett. Ha hirtelen összeverekednének puszta kézzel ne nyúljunk közéjük, inkább pottyantsuk rá a fejükre egy rongyot vagy spricceljük le egy kis langyos vízzel az agresszívebb egyedet. Ha még nem merjük azonnal összeengedni őket, vagy a társítás elsőre nem járt sikerrel tegyük egymás mellé a ketreceket, hogy szokják egymás közelségét. Néha cseréljük ki a malacokat egymás ketrecében, hogy ismerkedjenek a másik szagával. Ha úgy látjuk, hogy már megszokták egymást, újra mehet az összeengedés.